Nálepkové teploměry FeverMates

1. Na jaké místo na těle teploměr dítěti aplikovat?

Teploměr je možné aplikovat dítěti na čelo, na hrudník či mezi lopatky. U menších dětí je vhodné kvůli malému čelu aplikovat teploměr na hrudník nebo záda, případně na předloktí.

2. Jak odečítat výsledek z teploměru?

Písmeno N znamená normální teplotu. Teploměr takto označuje teplotu 36,1°C až 37,2°C. Číslo svítící zelenou barvou označuje naměřené celé číslo, pokud se barva změní na modrou – teplota stoupá, pokud se změní na žlutou – teplota klesá. Pokud je tedy například teplota dítěte 37,5°C – bude svítit zeleně číslo 37 a číslo 38 bude označeno žlutě. Pokud se bude teplota zvyšovat směrem k 38°C, bude číslo 37 modrat a 38 zelenat.

3. Může se dítě s teploměrem koupat?

Teploměry FeverMates jsou voděodolné a je možné dítě s teploměrem koupat. Je však dobré myslet na to, že je lepší místo s teploměrem pouze obetřít, aby se nesnížila schopnost přilnavosti na kůži.

4. Jak dlouho teploměr vydrží měřit?

Teploměr vydrží měřit až 48 hodin. Reálná doba pak závisí na tom, zda byla pokožka dítěte při aplikaci dostatečně suchá, nebyl použit například tělový krém či jiná látka.

5. Jsou teploměry zdravotně nezávadné?

Teploměry jsou vyrobeny z hypoalergenní 3M lékařské pásky a lepidla chirurgické kvality. Není potřeba se tedy obávat.

6. Pro jak staré děti jsou teploměry určeny?

Výrobce doporučuje užití u dětí starších 36 měsíců. Je možné však teploměry aplikovat také dětem mladším. V tomto případě je však potřeba dohlédnout, aby dítě teploměr například neodlepilo a nepokusilo se ho pozřít.

7. Kdy se teploměr nesmí používat?

Teploměr se nesmí aplikovat na rány, na podrážděnou pokožku, spálenou nebo pokud má dítě nepříjemný pocit na kůži.

Chladivé náplasti

1. Jak chladivou náplast nejlépe aplikovat?

Náplast aplikujte na suchou a čistou pokožku. Odstraňte ochranný obal a odhalte lepící vrstvu náplasti. Začněte lepením z jedné strany a povrch postupně vyhlazujte prsty. Nepoužitou druhou náplast vraťte do původního sáčku a uzavřete.

2. Co dělat, když je chladivá náplast příliš velká?

Chladivé náplasti je možné rozstřihnout běžnými nůžkami na menší části. Její gelový obsah nevyteče. Zbytek náplasti uchovejte v uzavíratelném sáčku.

3. Jak chladivé náplasti skladovat?

Náplasti skladujte v originálních uzavíratelných sáčcích. Pro větší efekt můžete náplasti v uzavřeném sáčku umístit také do lednice. Je potřeba se však vyhnout mrazu.

4. V jakých případech je možné chladivé náplasti používat?

Chladivé náplasti lze používat jako pomocníka při srážení zvýšené tělesné teploty, pro chlazení mírně popálené pokožky, pro ochlazování místa po očkování či bodnutí hmyzem. Je možné aplikovat také na namáhaná místa při regeneraci po sportu. Lze využít také k ochlazování otoků.

5. Kdy se chladivé náplasti nesmí používat?

Náplasti se nesmí aplikovat na rány, na podrážděnou pokožku, silně spálenou nebo pokud máte po aplikaci nepříjemný pocit. Náplasti nelepte na oblasti těla s vlasy.